PT Golf
info@ptgolf.com+46 40 693 76 76
Kirjaudu
Swedish
Listaa kiinteistösiGuestportal→Kirjaudu sisään→
Golf - Shortstay ja Longstay▼
Blogi
Usein kysytyt kysymykset
Ota yhteyttä
Blogi

PT Golf -blogi, tarinat, oppaat ja uutiset

Tuoreita päivityksiä PT Golf -tiimiltämme Portugalista ja Espanjasta.

Alueoppaan

Hiljainen kuukausi Länsi-Algarveella: Lagosin aamut, kallioiden vaellukset ja kevyet golfpäivät

Asetu Lagosin, Praia da Luzin tai Alvorin ympäristöön Länsi-Algarven Longstay-paketille — hiljaisia markkinaaamuja, kallioiden vaelluksia, asuntoelämää ja keveitä golfpäiviä.

Jun 15, 2026
Matka

PT Golf – Uusi majoitus Etelä-Helsingissä!

Viimeisimmässä uutiskirjeessämme löydät tietoja uudesta luksusmajoituksesta Seixal Harbor Apartments Lissabonissa sekä kesän 2026 turnauksistamme. Lue koko uutiskirje täältä →

1 april, 2026
Golfkentän Opas

Quinta de Ria – Algarven klassikko palaa huippukuntoon

Kun ajattelet golfia itäisellä Algarvella, Quinta de Cima on aina listalla. Kenttä tunnetaan haastavan sisarkentän Quinta da Ria – on käynyt läpi toipumisen ja muuntautumisen vaiheen. Kaikki kuvat ovat helmikuulta 2026.

29 september, 2026
Golfkenttäopas

Golf-helmet Länsi-Espanjassa – Vaihtelua, historiaa ja haastetta

Golffaaminen Länsi-Andalusiassa on todella erityistä. Täällä historialliset golfkentät seisovat modernien mestaruuskentien rinnalla, rannikkojen suolainen tuuli sekoittuu männyn ja oliivipuun tuoksuun, ja rento pelailu rinnastuu kokeneille golfareille oikeiksi testiksi. Etsitpä sitten klassista parklandkurssia, taktiikkaa vaativaa links-rataa tai joitain golffin suurimpien nimien suunnittelemaa kentää, kaikki tämä odottaa helpolla etäisyydellä majoituksestamme.

Apr 15, 2026
Golfkenttäopas

Cádiz-alueen golfkentät

Cádiz-alue tarjoaa kaiken, mitä pitkäaikainen golfarunari voisi toivoa – loistavaa säätä, kaunista ympäristöä monella nähtävällä ja tietenkin useita erinomaisia golfkenttiä, joilla jokaisella on oma luonteensa ja charmansa. Noin viidentoista kentän lähellä voi olla vaikeaa tietää, mistä aloittaa. Tässä meidän oppaamme, suoraan meiltä golfisänniltä sinulle!

Jun 15, 2026
Golfkenttäopas

Golf Murciassa Susannen & Kennyn kanssa – Meidän henkilökohtaiset suosikit

Murcia tarjoaa auringonpaistetta, lämpöä ja todella hienoja golfkenttää – jokaisella omansa luonteella ja viehätysvoimalla. Monille vieraistamme tämä on ensimmäinen kerta täällä, ja kysymys nousee usein esille: Mikä kenttä on paras? Vastaus riippuu tietysti siitä, keneltä kysyt – ja ehkä myös päivän pelimuodosta. Me, jotka kirjoitamme tämän, Susanne ja Kenny, olemme golfisäntänne paikan päällä. Olemme pelanneet kaikilla kentillä monta kertaa ja jaamme täällä täysin henkilökohtaiset näkemyksemme ja pienet vinkkimme.

May 15, 2026
Golfkenttäoppaan

Golfkentät Pulpíssa

Golffin pelaaminen Pulpíssa (Almería, Espanja) on aivan eri asia kuin kotona. Täällä odottavat spektaakkelin arvoisen näkymät, autiomaismaiset maisemat, merellä sijaitsevat väylät ja palmukujanteiden fairwayt – kaikki kävelymatkan päässä majoituksestamme. Tässä neljä suosikki golfkenttäämme alueelta – jokaisella on oma luonteensa ja sarmansa.

Apr 15, 2026
Golfkenttäopas

Muutoksen tuulia Espichellä – golfkentän parannukset ja uusia makuja Geckossa

Espiche Golf länsialgarvella on jo monien vieraistamme suosikki – erityisesti sen luonnollisen ympäristön ja rennon tunnelman vuoksi. Nyt käynnissä on sarja jännittäviä parannuksia, jotka parantavat kokemusta entisestään sekä kentällä että pöydässä. Parempi pelaamisen kokemus – tulevaisuuden golfkenttä.

Apr 15, 2026
Golfkenttäopas

Golf Costa del Solilla – Suosikkeimme Estepona ja sen ympäristöstä

Costa del Sol tarjoaa loistavan valikoiman golfkenttää – klassisista parkland-kentistä teknisiin haasteisiin ja upeista maisemista huolimatta, että pelit voivat jäädä sivuseikaksi. Haluamme jakaa henkilökohtaiset kokemuksemme niistä kentistä, joita vieraamme pelaavat useimmin – ja joista emme itse koskaan väsy.

Apr 15, 2026
Golfkentän Opas

Quinta do Vale Ponnistaa – Golfinimu ja Iso Uutinen Itä-Algarvessa

Itä-Algarvessa, jossa Portugali melkein muuttuu Espanjaksi, sijaitsee yksi muistettavimmista golfkenttistämme – Quinta do Vale. Se on dramaattinen, kaunis ja Seve Ballesterosin suunnittelema. Mutta sillä on myös maine. Jotkut (epäilemme, että kovan scorecardin jälkeen…) ovat leikillisesti kutsuneet sitä 'Tvi Valeksi'. Ja kyllä – se on silloin tällöin ollut kenttä, joka on testannut sekä kärsivällisyyttä että pallojen varantoja.

Apr 15, 2026
Matkaopas

Enemmän kuin golfia – mikä tekee PT Golfista ainutlaatuisen

Golfmatka ei ala ensimmäisellä väylällä – se alkaa vierailusi suunnittelusta. PT Golf tietää tämän, koska olemme tehneet tätä jo hyvin pitkään. Juuri kaikki sitä ympärillä oleva tekee vierailusta muistettavan: ihmiset, jotka tapaavat, paikat, jotka löydät, ruoka, jonka syöt, ja hetket golfkierroksen jälkeen.

Apr 15, 2026
Matkaopas

Pakkaa Älykkäästi ja Elä Hyvin – Vinkkejä Kokeneiltä Longstay-Matkailijoiltamme

Mitä sinun pitäisi oikeasti ottaa mukaan, kun olet poissa kuukauden tai pidempään? Ja mikä saa sinut haluamaan palata vuosi toisensa jälkeen? Kysyimme kaksi yksinkertaista kysymystä joiltakin uskollisilta Longstay-matkailijoiltamme. Tulos? Arvokas kokoelma älykkäitä, hurmaavia ja henkilökohtaisia vinkkejä helpompaan ja rikkaampaan elämään paikan päällä.

Apr 15, 2026
Matkaopas

Varaus – PT Golf-matkasi askel askeleelta

Matkan varaaminen PT Golfin kanssa pitäisi olla yhtä helppoa kuin metrin pituisen puttin lyönti (no – melkein). Et tarvitse kirjautua mihinkään, et tarvitse maksaa koko matkaa etukäteen, ja sinulla on aina henkilökohtainen yhteys varausagenteihimme. Näin se toimii.

Apr 15, 2026
PT Golf

Longstay-golfmatkayhtiö vuodesta 2007 lähtien. Suunnittelemme unohtumattomia oleskeluja Etelä-Portugalissa ja Espanjassa.

IGFBYTin
Golf - Shortstay ja Longstay
  • Golf Portugalissa
  • Golf Espanjassa
  • Katso kaikki paketit hakusuodattimien kanssa
Yritys
  • Blogi
  • Guestportal
  • Kiinteistönomistajat
  • Ota yhteyttä
  • Yksityisyys
  • Evästekäytäntö
  • Ehdot
© 2026 PT Golf. Kaikki oikeudet pidätetään.Jäsen Turismo de Portugal · NIF 5219